Sekretariat: 91 48 41 559

Szkoła Podstawowa nr 47 w Szczecinie im. Kornela Makuszyńskiego

Tak świętowaliśmy

Obchody 60-lecia szkoły i 10-lecia Punktu Nauczania Języka Ukraińskiego i Religii Greckokatolickiej trwały przez cały pierwszy tydzień października. Spotykaliśmy się z absolwentami, byłymi nauczycielami, poznawaliśmy bliżej naszego patrona, nauczyciele i rodzice brali udział w konferencjach i warsztatach. Wreszcie w piątek 5 października przyszedł czas na podsumowanie.

Rankiem zebraliśmy się na boisku, aby wziąć udział w krótkim apelu. Uroczysty charakter spotkania podkreśliło wysłuchanie hymnów Polski i Ukrainy oraz złożenie kwiatów pod dębem pamięci kapitana Antoniego Odyńca. Dalsza oficjalna część jubileuszu odbyła się w sali gimnastycznej. Uczestniczyli w niej reprezentanci społeczności szkolnej, byli pracownicy szkoły, przedstawiciele współpracujących z nami instytucji oraz przyjaciele naszej placówki. Wśród zaproszonych gości nie brakowało ważnych dla naszego miasta i szczecińskiej oświaty osób. Głos zabrali m. in. prezydent Szczecina- pan Piotr Krzystek, zachodniopomorska kurator oświaty – pani Magdalena Zarębska- Kulesza, przewodnicząca Rady Miasta – pani Stefania Biernat, ksiądz dr Sławomir Zyga – Kanclerz Kurii. Gratulowali nam sukcesów i życzyli dalszych wspaniałych osiągnięć. Wzruszającą przemowę wygłosił ksiądz Robert Rossa, reprezentujący mniejszość ukraińską, który dziękował SP 47 za otwartość i wrażliwość na potrzeby dzieci i młodzieży, nie tylko tych uczących się u nas, ale też tych osób, które mieszkają na terenach objętych działaniami wojennymi.
Po przemówieniach nastąpiła część artystyczna. Nasi goście odbyli spacer w czasie i przestrzeni dzięki krótkim filmikom, pokazującym szkolne wydarzenia ostatnich lat. Na żywo zaś obejrzeli występy naszych tancerzy z klas artystycznych oraz dżudoków z UKS „Bushido Morus”. Nie zabrakło też wrażeń muzycznych- liryczna piosenka o Ukrainie w wykonaniu uczennic PNJUiRK kontrastowała z żywiołowym przebojem pt. „60- lecie” zaśpiewanym i odtańczonym przez „Śpiewające Nutki”. Z oklasków i uśmiechów można wnioskować, że wszyscy obecni na uroczystości poczuli ducha i atmosferę SP 47. Mogli to wrażenie pogłębić spacerując po szkole i zostając na festynie, który zapewnił wiele atrakcji do późnego popołudnia.

Kalendarium

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3