Sekretariat: 91 48 41 559

Szkoła Podstawowa nr 47 w Szczecinie im. Kornela Makuszyńskiego

Samorząd uczniowski

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 47

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/ 2018:

  1. Eryk Sawera – przewodniczący
  2. Maria LeśniakJ
  3. Julia Kaczyńska
  4. Blanka Różynek
  5. Beata Polak
  6. Ewa Jarmołowicz
  7. Radek Wojciechowski
  8. Piotr Kotkowiak
  9. Nikola Obarzanek

Sprawozdanie z działalności Samorządu Szkolnego

W roku szkolnym 2017/ 2018 kolejny raz zostałem przewodniczącym Samorządu
Uczniowskiego.
Jak co roku, samorząd swoim działaniem przyczynia się do zwiększenia aktywności
uczniów, angażuje ich w życie szkoły.
Tym razem postanowiliśmy się włączyć w nowe działania. Podjęliśmy nowe wyzwanie i chcemy zostać szkołą demokracji. W tym celu zgłosiliśmy się do projektu CEO.
Wraz z panią Katarzyną Turowską udałem się na spotkanie do Poznania, na którym poznaliśmy szczegółowe cele i harmonogram projektu. Po powrocie przekazałem informację pozostałym członkom SU i wzięliśmy się do pracy. Spodobała nam się inicjatywa rodziców i zajęliśmy się zbieraniem artykułów do świątecznych paczek dla dzieci z Domu Dziecka na Ukrainie.
Kolejny włączyliśmy się w akcję „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości”.
Podczas trwających w naszej szkole DNI CIEPŁA RODZINNEGO udało nam się zebrać mnóstwo artykułów spożywczych i chemicznych. Bardzo wiele osób zaangażowało się w to przedsięwzięcie. Przygotowaliśmy aż 25 Serduszkowych Paczek. 15 grudnia przekazaliśmy je do Caritasu przy kościele p.w. św. Andrzeja Boboli. Wszystkie trafiły do najbardziej potrzebujących seniorów mieszkających w pobliżu szkoły.
Podczas słodkiego tygodnia zebraliśmy środki, które trafiły do iskierkowe skarbony. W ramach tzw. kolorowych i pachnących dni tradycyjnie zbieraliśmy artykuły papiernicze i środki czystości, które przekażemy dla Domu Dziecka w Tanowie. Zachęcaliśmy kolegów, koleżanki w sprawdzony już i skuteczny sposób – chodziliśmy po klasach i przypominaliśmy o naszej akcji, staliśmy z oznakowanym pudełkiem przy wejściu, a za wrzucenie czegoś „kolorowego” lub „pachnącego” nagradzaliśmy przygotowanymi naklejkami.
W tym roku w sali numer 4 we wszystkie dni tygodnia na pierwszej i drugiej długiej przerwie   odbywa się karaoke lub justdance.
Jak zawsze, zajęliśmy się organizacją dyskotek dla wszystkich uczniów klas IV – VII. Odbyła się dyskoteka andrzejkowa oraz karnawałowa.
Drugi semestr był równie pracowity. Wytrwale zajmowaliśmy się działaniami projektowymi. W szkole pojawiła się skrzynka SU, wypracowaliśmy nowy regulamin samorządu, pomagaliśmy w organizacji festynu dla Pana Leszka, zorganizowaliśmy dwa konkursy: „Cook Master” i „Mam Talent”. Aktywnie włączyliśmy się w działania kapituły przyznającej z okazji Dnia Dziecka nagrodę „ Brzdąc” dla osoby zaangażowanej w pracę na rzecz dzieci.
Wczoraj z pomocą naszych opiekunek zorganizowaliśmy nocowanie w szkole. Na tę formę wypoczynku zdecydowało się niemal 150 osób.
Nasze działania zostały zakończone sukcesem, gdyż przyznano nam tytuł „Szkoły demokracji”.
To był pracowity i owocny rok. Udajemy się zatem na wakacje, a we wrześniu wracamy do pracy.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

 

Kalendarium

Grudzień 2018
P W Ś C P S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6