Sekretariat: 91 48 41 559

Szkoła Podstawowa nr 47 w Szczecinie im. Kornela Makuszyńskiego

Klasy “0”

GALERIA: ROBOTYKA , CZAS WOLNY, DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA, PRZEDSZKOLIADA,

 ROBÓTKOWO WARSZTATY ROBENIA KARTEK, DOGOTERAPIA,

WYSTAWA INTERAKTYWNA EUREKA, WARSZTYT W FILHARMONIIMIKOŁAJKI,  ROZMAITOŚCI

grupa 0

    RAMOWY ROZKŁAD DNIA

przedszkole

6.45 – 8.00 schodzenie się dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zabawy integracyjne, zabawy przy muzyce, zabawy ze śpiewem, zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne, działalność plastyczno-manipulacyjna, zapoznanie z planem dnia
8.00 – 8.30 czynności porządkowo-higieniczne i samoobsługowe, przygotowanie do śniadania
8.30 – 9.00 I ŚNIADANIE
9.00 – 10.15 zajęcia wychowawczo-dydaktyczne, czyli edukacja literacka, matematyczna, plastyczna, konstrukcyjna, społeczno-moralna, przyrodnicza, zdrowotna, artystyczna, gry i zabawy dydaktyczne
10.15 – 10.30 II ŚNIADANIE
10.30 – 11.45 zajęcia wychowawczo-dydaktyczne, zajęcia dodatkowe*, zajęcia ruchowe, obserwacje przyrodnicze i zabawy badawcze, spacer, działalność plastyczna, konstrukcyjna
11.45 – 12.00 czynności higieniczno-porządkowe i samoobsługowe, przygotowanie do obiadu
12.00 – 12.30 OBIAD
12.30 – 14.00

 

bajkoterapia, muzykoterapia, zabawy dramowe, pantomimiczne, zabawy plastyczno-manipulacyjne, swobodna zabawa, spacer, zabawy swobodne na podwórku szkolnym
14.00 – 14.15   PODWIECZOREK
14.15 – 17.00 zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zabawy ze śpiewem, gry i zabawy sportowe w sali i na świeżym powietrzu, zabawy swobodne na podwórku szkolnym, podsumowanie dnia, planowanie działań na dzień następny, czynności porządkowe
17.00 KONIEC ZAJĘĆ

 *zajęcia dodatkowe, czyli język angielski, gimnastyka, rytmika, religia

WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE:

  • Klasa zerowa czynna jest od 6.45 do 17.00. ( w godzinach 6.30- 7.30 – grupa łączona, 16.00-17.00 – grupa łączona)
  • Prosimy o przyprowadzanie dzieci najpóźniej do 8.15, ponieważ o godzinie 8.30 sprowadzamy dzieci na śniadanie do stołówki.
  • W ramach podstawy programowej od godz. 9.00 do 14.00 realizowane będą zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.
  • Sale grup zerowych oraz szatnie znajdują się na pierwszym piętrze obok biblioteki.
  • Dzieci będą miały cztery posiłki dziennie, tj. śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Koszt wyżywienia wynosi 6,50 zł za dzień.
  • Podwieczorek będzie podawany w takiej formie, aby dziecko, w razie wcześniejszego wyjścia do domu, mogło zabrać go do domu.
  • Jeżeli dziecka w danym dniu nie będzie w szkole, prosimy o telefoniczne zgłoszenie tej informacji do intendenta szkoły do godziny 7.30. Tylko wówczas będzie możliwy zwrot dziennej dawki wyżywienia.
  • Jedną z form kontaktu z Państwem będą ZESZYTY DO KORESPONDENCJI (proponujemy zeszyty 32-kartkowe). Zeszyty te obowiązkowo dzieci mają nosić w swoich plecaczkach.
  • Pamiętajmy, aby dzieci ubierać na cebulkę i w razie sytuacji kryzysowej J warto, aby dziecko miało ubranie na przebranie (majtki, spodnie, rajstopy, skarpetki). Worek z zapasowym ubraniem prosimy podpisać i powiesić w szatni.
  • W naszych grupach zerówkowych będziemy wdrażać „plan daltoński”, którego głównymi zasadami jest nauka samodzielności, odpowiedzialności i współpracy. Szczegóły będą podane na zebraniu. W związku z tym planem prosimy o przyniesienie trzech zdjęć Państwa dziecka w formacie najlepiej 4,5 cm na 6 cm.
  • Zajęcia kończą się o godzinie 17.00. Nieodebranie dziecka do godziny 17.00 skutkuje karą 25 zł od każdej rozpoczętej godziny zegarowej. Prosimy więc o punktualne odbieranie dzieciJ.
  • W grupach zerowych obowiązuje pakiet „Poznaję świat, bo mam 6 lat” Wydawnictwa Didasko

 

Dzieci, które nie uczęszczają na zajęcia z religii, będą w tym czasie przebywały w GRUPIE 1 lub GRUPIE 2.

Istnieje możliwość zapisania dzieci na JUDO (zajęcia płatne). Zajęcia będą odbywały się we wtorki i czwartki od godz. 15.45 Trener będzie przychodził po dzieci.

Istnieje również możliwość zapisania dzieci na zajęcia ruchowe, ogólnorozwojowe (płatne).

Prosimy o zgłaszanie wychowawcy chęci zapisania dziecka na dodatkowe zajęcia płatne.

Kalendarium

Październik 2019
P W Ś C P S N
30 1 2 3

Kategoria: GeneralWyjście klas 7b,8b na koncert Rogera Rekssa – projekt Instytutu Goethego w Warszawie

4

Kategoria: GeneralWyjazd kl. 3a,3b,7a,8c – Zalesie Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej

5 6
7 8 9

Kategoria: GeneralWyjazd kl. 7b,8a – Zalesie Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej

10 11

Kategoria: GeneralPasowanie na Pierwszaka

Kategoria: GeneralWyjazd kl. 2a,2b, 7c, 8b – Zalesie Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej

12 13
14

Kategoria: GeneralDzień Edukacji Narodowej- dzień wolny od zajęć dydaktycznych - dyżury

15

Kategoria: GeneralPiramida żywienia wykład kl. 4a

16

Kategoria: GeneralUroczyste rozpoczęcie kampanii edukacyjnej Umiem Pomóc - bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy w szczecińskich szkołach kl. 7-8,

17

Kategoria: GeneralPiramida żywienia wykład kl. 4b

Kategoria: GeneralZebrania rodziców i konsultacje nauczycieli

18 19 20
21 22 23

Kategoria: GeneralWycieczka kl. V do Berlina

24

Kategoria: GeneralWycieczka kl. V do Berlina

25 26 27
28 29

Kategoria: GeneralWyjście do Teatru Lalek Pleciuga „Księżniczka na ziarnku grochu” kl.1a,b,c

30 31

Kategoria: Generaldzień wolny od zajęć dydaktycznych - dyżury

1 2 3