Sekretariat: 91 48 41 559

Szkoła Podstawowa nr 47 w Szczecinie im. Kornela Makuszyńskiego

Kolejny rok za nami…

To był bardzo trudny i pracowity rok szkolny.

Naprawdę dużo się działo. Było wiele szczęśliwych, wspaniałych momentów, lecz niestety zdarzały się także bardzo przykre.

Każdego roku nasza szkoła bierze udział w wielu akcjach i konkursach. Tak było i tym razem. Kolejny raz zbieraliśmy elektrośmieci, przygotowywaliśmy serduszkowe paczki, wzięliśmy udział w akcji „Iskierka Radości – Szczecińskie Szkoły Potrzebującym”. Wspieraliśmy Dom Dziecka w Tanowie. Dbaliśmy także o zwierzęta.
Odbyły się dni językowe, matematyczno-przyrodnicze i humanistyczne. Pamiętaliśmy o propagowaniu zdrowego stylu życia. Sprzedawaliśmy różne smakołyki, a dochód przeznaczono na potrzeby SU. Przygotowywaliśmy zdrowe śniadania.

Włączyliśmy się także w akcję „Góra grosza”. Niektórzy przynosili do szkoły nawet całe skarbonki grosików. Zebraliśmy niemal 80 kg, co dało kwotę ok.900 zł.

Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy także festyn na rzecz Lecha Morusa.

Dzięki zaangażowaniu ogromnej grupy uczniów i ich rodziców szkoła żyła. Nieustannie coś się działo. Rozmaite akcje przeplatały się z wyjściami do teatru, muzeów czy kina. Sami także wystawialiśmy różne przedstawienia, np. jasełka, przedstawienia o tematyce mitologicznej. A wśród nas są niezwykle utalentowani aktorzy. Warto wspomnieć o ogromnym sukcesie uczestniczek koła teatralnego, które zostały finalistkami niezwykle trudnego konkursu Pleciugomaniacy.

Nie panował jednak chaos, bo i na naukę oraz konkursy była pora. O czym świadczy cała tablica między salami 6 i 7 zapełniona imionami i nazwiskami zwycięzców. Zostało to docenione przez władze miasta, bowiem aż siedmioro naszych uczniów odebrało w tym roku nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Szczecin.

W tym roku szkolnym cieszyliśmy się także sukcesami sportowymi. Nasi uczniowie mają wiele talentów, jesteśmy o tym przekonani. Tegoroczny „Mam Talent” jest tego doskonałym przykładem. O tym, co potrafimy, można się przekonać, oglądając filmik przygotowany przez uczennice klasy 5c: Izę Dorną, Martynę Siedlarz, Zosię Bukowiecką i Ewę Jarmołowicz, który został zgłoszony do konkursu „Podwórko Talentów – Nivea” i przeszedł do kolejnego etapu. Teraz pozostało nam sumiennie, codziennie głosować.

W naszej szkole jest twórczo i przyjemnie, dzięki spotykającym się tam ludziom. Niektórym tak się w niej podoba, że skorzystali z propozycji aktywnego Samorządu Uczniowskiego i zostali nawet na noc.

Szkołę tworzymy wszyscy. W tym roku większość z nas była bardzo zaangażowana – jak zwykle – i wiele z siebie dała. Za cały włożony trud wszystkim serdecznie dziękujemy. Teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Cieszmy się wakacjami. Dbajmy o swoje zdrowie i uważajmy na siebie, abyśmy spotkali się we wrześniu wypoczęci i gotowi do nowych działań.

Do zobaczenia wkrótce 🙂

Kalendarium

grudzień 2021
P W Ś C P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2