Sekretariat: 91 48 41 559

Szkoła Podstawowa nr 47 w Szczecinie im. Kornela Makuszyńskiego

SZANOWNI RODZICE

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego macie Państwo zapewne jeszcze wiele pytań i wątpliwości. Przekazywane przez różne media i polityków informacje  nie zawsze są rzetelne, a często wprowadzają w błąd. Z jednej strony mamy zagrożenie koronawirusem oraz towarzyszące temu specjalne przepisy i zalecenia, a z drugiej istnieje także wyrażone w ustawach i rozporządzeniach prawo oświatowe.
Ze swojej strony chciałabym zapewnić, że wszystkie nasze działania i przygotowania do roku szkolnego 2020/21 idą w kierunku zapewnienia jak największego bezpieczeństwa dzieci przy jak najlepszej realizacji celów dydaktyczno-wychowawczych szkoły. Mimo to wiele zmian i procedur będzie kłopotliwych i trudnych w realizacji, jednakże liczę na to, że wraz z pierwszym dzwonkiem staniemy na wysokości zadania i rozpoczniemy wspólnie z Waszymi dziećmi nowy rok szkolny w tej trudnej rzeczywistości. Proszę o uważne zapoznanie się z procedurą bezpieczeństwa zamieszczoną na stronie szkoły i jej przestrzeganie.
Rozumiem, że chcieliby Państwo z początkiem roku mieć pełne informacje, co do pracy szkoły, ale prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości. Prosimy śledzić naszą stronę internetową, tam będziemy zamieszczać wszystkie ważne informacje.
Prosimy takżew związku z wprowadzeniem obostrzeń związanych z COVID-19 i ograniczoną przestrzenią w świetlicyoraz związanym z tym ryzykiem o przemyślane zapisywanie do niej dzieci. Do świetlicy zapisywane będą wyłącznie dzieci obojga rodziców pracujących z klas I-III. Świetlica funkcjonować będzie w godzinach 6.45 – 16.30.
Obiady na razie będą jednodaniowe, ale posiłek będzie przygotowany z urozmaiconych składników i tak zbilansowany kalorycznie, żeby dostarczał dzieciom zarówno odpowiednią ilość energii, jak i wszystkich niezbędnych składników pokarmowych tak, jakby to był zestaw dwudaniowy.
Zwracam się z ogromną prośbą o rozmowy z dziećmi dotyczące przestrzegania procedur obowiązujących w szkole oraz ich i Waszego bezpieczeństwa. Wspólnie poradzimy sobie z trudnościami.

Dyrektor SP 47 Sławomir Osiński

Kalendarium

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4